Během napoleonských válek se saský král Fridrich August I. (1750-1827) nacházel od října 1813 v pruském a poté v rakouském zajetí. V červnu 1815 se vrátil do země. Na jeho počest bylo toto místo přejmenováno na Augustovo (Augustusplatz) nebo Královské náměstí (Königsplatz). Při této příležitosti zde byly vysázeny lípy. Sklady zeminy, zakryté travním drnem, zde byly zřízeny pro případ války. Touto zeminou totiž bylo možno rychle opravit valy dělostřeleckých baterií (Batteriewälle).